İş Güvenliği Kursu 2018

İş Güvenliği Kursu 2018 -

İş güvenliği kursu iş yerlerindeki çalışanların ve iş yerinin güvenliğini korumaya yönelik kurslardır.

Bu nedenle hem çalışana hem de işverenlere karşı sorumluluk getiren uygulamalar olarak bilinir.

Gerekli yükümlülükler İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre belirlenmektedir.

Kanuna göre iş güvenliği kapsamına tüm çalışanlar ve tüm özel ve kamu sektörleri dâhil olmaktadır. Bu bağlamda işveren, çalışan, stajyer veya çırak ayrımı yapılmamaktadır.

Artık iş yerindeki tüm kesimler bu yükümlülüklerin bilincinde hareket etmek konusunda sorumluluk almıştır.

İş güvenliği kursu 2018 kapsamında tüm bu sorumlulukların detayları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kanunda iş kolları tehlike düzeylerine göre sınıflandırılmıştır.

Bu sınıflandırmaya göre iş kolları; çok tehlikeli, az tehlikeli ve tehlikeli olmak üzere 3 grupta toplanmaktadır.

İş güvenliği kursu 2018 kapsamında iş yerinde çalışan hekimlerin ve diğer çalışanların sorumlulukları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kanun kapsamında tedbirsizlik veya ihmal sonucu iş güvenliği uzmanının yetkilerinin kısıtlanması veya iptali de yer almaktadır.

İş Güvenliği Kursu İstanbul

İş Güvenliği Kursu 2018 -
İş Güvenliği Kursu 2018 –

İş güvenliği kursu İstanbul kapsamında iş güvenliği uzmanının görev ve sorumluluklarını detaylı olarak öğrenebileceksiniz. İş güvenliği uzmanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından görevlendirilmektedir. İş güvenliği ve iş sağlığı hizmetlerini yürüten uzmanların ilgili alanda sertifikaya sahip olması beklenir.

Eğitimlerden mühendis, teknik eleman ve mimarlar yararlanmaktadır. İş güvenliği uzmanı olabilmek için ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilen kamu ve özel kurumlardan eğitim alma şartı vardır.

İş güvenliği kursu İstanbul kapsamında kurslarımız 220 saat ve üstünde verilmektedir.

Kanuna göre bu saatin altında eğitim verilmesi uygun değildir. Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak iki türlüdür. Teorik eğitimlerin bir kısmı uzaktan eğitime uygunken uygulamalı eğitimler bizzat katılımla gerçekleştirilmektedir.

İş Güvenliği Kursu Fiyatları

İş güvenliği kursu fiyatları alınacak kursa ve kurs merkezine göre değişkenlik göstermektedir. Kurslarımızın fiyatları hakkında iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş güvenliği kurslarında A, B ve C sınıfı sertifikaları için eğitimler verilmektedir. Her kategorinin eğitimi ayrı olarak verilir ve ilgili eğitime göre sınavlar düzenlenir.

A sınıfı belgesi tüm zorluk alanlarını içermektedir. B sınıfı belgesi az tehlikeli ve tehlikeli olmak üzere iki alanda geçerlidir. C sınıfı belgesi ise yalnızca az tehlikeli iş yerlerinde çalışmak için uygundur. Bunlardan en kapsamlısı A sınıfı sertifikasıdır. Sonra B ve son olarak C sınıfı sertifikaları gelmektedir.

İş güvenliği kursu fiyatları uzman olmak istediğiniz alana göre alacağınız eğitimler kapsamında belirlenmektedir. Sitemizden ve bize ulaşarak eğitim detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla Tema Akademi İstanbul’da en köklü iş güvenliği eğitim merkezi.

Sizlere daha kapsamlı eğitimler verebilmek adına hizmet alanımızı geniş tutuyor ve ilgili kurumlarca onaylı sertifikalara sahip olabilmeniz için uzman personeliyle yardımcı oluyor.

Bu 0212 544 29 00  numaradan güncel 2018 iş güvenliği kursu fiyatını alabilirsiniz.

İş güvenliği kursu hakkında bilgi ve başvuru için yukarıdaki numarayı pahalı diye korkmadan arayabilirsiniz:).

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

arrow